De 109e editie van de Tour de France begint vrijdag en bijna alle ploegen hebben hun achtkoppige selectie bekendgemaakt. In dit overzicht houden we de definitieve selecties bij. Teams kunnen tot vlak voor de eerste rit nog wijzigingen doorvoeren.

AGR2-Citroën (Frankrijk)
Geoffrey Bouchard (Frankrijk), Mikaël Cherel (Frankrijk), Benoît Cosnefroy (Frankrijk), Stan Dewulf (België), Bob Jungels (Luxemburg), Oliver Naesen (België), Ben O’Connor (Australië) en Aurélien Paret-Peintre (Frankrijk)

Alpecin-Fenix (België)
Mathieu van der Poel (Nederland)
, Silvan Dillier (Zwitserland), Alexander Krieger (Duitsland), Edward Planckaert (België), Jasper Philipsen (België), Guillaume Van Keirsbulck (België), Kristian Sbaragli (Italië) en Michael Gögl (Oostenrijk)

Arkéa-Samsic (Frankrijk)
Warren Barguil (Frankrijk), Nairo Quintana (Colombia), Matis Louvel (Frankrijk), Lukasz Owsian (Polen), Amaury Capiot (België), Connor Swift (Groot-Brittannië), Maxime Bouet (Frankrijk) en Hugo Hofstetter (Frankrijk)

Astana Qazaqstan Team (Kazachstan)
Alexey Lutsenko (Kazachstan), Andrey Zeits (Kazachstan), Dmitriy Gruzdev (Kazachstan), Samuele Battistella (Italië), Fabio Felline (Italië), Gianni Moscon (Italië), Simone Velasco (Italië) en Joe Dombrowski (Verenigde Staten)

Team Bahrain Victorious (Bahrein)
Jack Haig (Australië), Damiano Caruso (Italië), Dylan Teuns (België), Jan Tratnik (Slovenië), Kamil Gradek (Polen), Fred Wright (Groot-Brittannië), Luis León Sánchez (Spanje) en Matej Mohoric (Slovenië)

Team BikeExchange-Jayco (Australië)
Dylan Groenewegen (Nederland)
, Jack Bauer (Nieuw-Zeeland), Luke Durbridge (Australië) Amund Grøndahl Jansen (Noorwegen), Chris Juul-Jensen (Denemarken), Michael Matthews (Australië), Luka Mezgec (Slovenië) en Nick Schultz (Australië)

BORA-hansgrohe (Duitsland)
Nils Politt (Duitsland), Lennard Kämna (Duitsland), Maximilian Schachmann (Duitsland), Felix Großschartner (Oostenrijk), Patrick Konrad (Oostenrijk), Marco Haller (Oostenrijk), Danny van Poppel (Nederland) en Aleksandr Vlasov (Rusland)

B&B Hotels p/b KTM (Frankrijk)
Sebastian Schönberger (Oostenrijk), Luca Mozzato (Italië), Franck Bonnamour (Frankrijk), Pierre Rolland (Frankrijk), Cyril Barthe (Frankrijk), Alexis Gougeard (Frankrijk), Jérémy Lecroq (Frankrijk) en Cyril Lemoine (Frankrijk)

Cofidis (Frankrijk)
Simon Geschke (Duitsland), Benjamin Thomas (Frankrijk), Bryan Coquard (Frankrijk), Ion Izagirre (Spanje), Guillaume Martin (Frankrijk), Lafay Victor (Frankrijk), Anthony Perez (Frankrijk), Maximilian Walscheid (Duitsland)

EF Education-EasyPost (Verenigde Staten)

Groupama-FDJ (Frankrijk)
Thibaut Pinot (Frankrijk), David Gaudu (Frankrijk), Antoine Duchesne (Canada), Kévin Geniets (Luxemburg), Stefan Küng (Zwitserland), Olivier Le Gac (Frankrijk), Valentin Madouas (Frankrijk) en Michael Storer (Australië)

Thibaut Pinot triomfeerde onlangs in een rit in de Ronde van Zwitserland.
Thibaut Pinot triomfeerde onlangs in een rit in de Ronde van Zwitserland.

INEOS Grenadiers (Groot-Brittannië)
Jonathan Castroviejo (Spanje), Luke Rowe (Groot-Brittannië), Filippo Ganna (Italië), Geraint Thomas (Groot-Brittannië), Daniel Martinez (Colombia), Adam Yates (Groot-Brittannië), Tom Pidcock (Groot-Brittannië) en Dylan van Baarle (Nederland)

Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux (België)
Sven Erik Bystrøm (Noorwegen), Kobe Goossens (België), Alexander Kristoff (Noorwegen), Louis Meintjes (Zuid-Afrika), Andrea Pasqualon (Italië), Adrién Petit (Frankrijk), Taco van der Hoorn (Nederland) en Georg Zimmermann (Duitsland)

Israël-Premier Tech (Israël)
Chris Froome (Engeland), Jakob Fuglsang (Denemarken), Michael Woods (Canada), Daryl Impey (Zuid-Afrika), Simon Clarke (Australië), Hugo Houle (Canada), Krists Neilands (Letland) en Omer Goldstein (Israël)

Jumbo-Visma (Nederland)
Primoz Roglic (Slovenië), Steven Kruijswijk (Nederland), Jonas Vingegaard (Denemarken), Sepp Kuss (Verenigde Staten), Wout van Aert (België), Tiesj Benoot (België), Nathan Van Hooydonck (België) en Christophe Laporte (Frankrijk)

Jonas Vingegaard in actie tijdens een tijdrit in het Critérium du Dauphiné.
Jonas Vingegaard in actie tijdens een tijdrit in het Critérium du Dauphiné.

Lotto Soudal (België)
Caleb Ewan (Australië), Reinardt Janse van Rensburg (Zuid-Afrika), Frederik Frison (België), Florian Vermeersch (België), Brent Van Moer (België), Philippe Gilbert (België), Andreas Kron (Denemarken) en Tim Wellens (België)

Movistar (Spanje)
Enric Mas (Spanje), Carlos Verona (Spanje), Matteo Jorgenson (Verenigde Staten), Imanol Erviti (Spanje), Gorka Izagirre (Spanje), Nelson Oliveira (Portugal), Gregor Mühlberger (Oostenrijk) en Albert Torres (Spanje)

Quick-Step Alpha Vinyl Team (België)
Fabio Jakobsen (Nederland)
, Michael Mørkøv (Denemarken), Andrea Bagioli (Italië), Mikkel Honoré (Denemarken), Yves Lampaert (België), Kasper Asgreen (Denemarken), Florian Sénéchal (Frankrijk), en Mattia Cattaneo (Italië)

Team DSM (Nederland)
Romain Bardet (Frankrijk), Alberto Dainese (Italië), John Degenkolb (Duitsland), Nils Eekhoff (Nederland), Chris Hamilton (Australië), Andreas Leknessund (Noorwegen), Martijn Tusveld (Nederland) en Kevin Vermaerke (Verenigde Staten)

Romain Bardet (midden) eindigde twee keer op het podium in de Tour de France.
Romain Bardet (midden) eindigde twee keer op het podium in de Tour de France.

Team TotalEnergies (Frankrijk)
Maciej Bodnar (Polen), Mathieu Burgaudeau (Frankrijk), Pierre Latour (Frankrijk), Daniel Oss (Italië), Edvald Boasson Hagen (Noorwegen), Peter Sagan (Slowakije), Anthony Turgis (Frankrijk) en Alexis Vuillermoz (Frankrijk)

Trek-Segafredo (Verenigde Staten)
Bauke Mollema (Nederland), Mads Pedersen (Denemarken), Jasper Stuyven (België), Giulio Ciccone (Italië), Alex Kirsch (Luxemburg), Toms Skujins (Letland), Quinn Simmons (Verenigde Staten), Tony Gallopin (Frankrijk)

UAE Team Emirates (Verenigde Arabische Emiraten)
Tadej Pogacar (Slovenië), Rafal Majka (Polen), Brandon McNulty (Verenigde Staten), Marc Soler (Spanje), Matteo Trentin (Italië), Vegard Stake Laengen (Noorwegen), George Bennett (Nieuw-Zeeland) en Mikkel Bjerg (Denemark)

Door: NU.nl