Zwembad Tropicana,1988
Het plan Tropicana begon in 1986. De bouw heeft circa een jaar geduurd. Het gebouw is door architect John Fahmel ontworpen. Piet Derksen, eigenaar van Center Parcs, wilde Tropicana een subketen maken binnen Center Parcs. Op 14 juli 1988 opende burgemeester Bram Peper samen met Anton Geesink officieel de dagattractie. Het doel was mensen een dagje subtropisch zwemparadijs te bieden zonder overnachtingskosten. Bij de opening was dit bad het grootste van Center Parcs. Er werd elke zaterdagavond een muziek-, laser- of themashow georganiseerd, met bands, bekende artiesten en feesten. De ‘Promenade Serre’ bevatte winkeltjes, restaurants en cafés in tropische atmosfeer. Bijzonder was het boven de entree ronddraaiende restaurant. Het subtropisch zwemparadijs bevatte de volgende attracties; wildwaterbaan, stroomversnelling, twee familie glijbanen, vier buisbanen, drie jacuzzi’s, golfslagbad, buitenbad, solarium, ijsbad en kinderbad. De faciliteiten waren net zoals in de zwembaden van Center Parcs, inclusief vogels, planten, waterpartijen en natuursteen.
In 1989 werd Center Parcs overgenomen door een Schotse brouwerij. Deze stelde vast dat de bedrijfsformule van Tropicana niet binnen het Center Parcs-concept paste, omdat verblijfsaccommodatie ontbrak. Ook had de horeca in het complex te maken met concurrentie vanuit de stad. Tropicana werd in 1990 te koop aangeboden en in 1993 verkocht aan een particuliere eigenaar en later aan Lips Capital Group van ondernemer Roger Lips.
In de jaren ’90 vonden regelmatig incidenten plaats waarbij de directeur aangaf dat allochtone jongens vrouwen in het zwemparadijs lastigvielen (zie het NRC van 30 juni 1998). Ook andere zwembaden in Rotterdam kampten met overlast, met name in groepsverband.
Door de jaren heen werden weinig investeringen in het zwembad gedaan en deze hebben tot een aanzienlijk bezoekersverlies geleid. Op 29 augustus 2010 werd Tropicana als subtropisch zwemparadijs gesloten.
De foto komt uit de collectie algemeen van het Stadsarchief Rotterdam. De informatie komt van Wikipedia.

