Gezicht op de ‘s-Gravendijkwal bij de Volmarijnstraat met de Music Corner en de Drie Musketiers, 1991
De ‘s-Gravendijkwal is vernoemd naar de vroeger ongeveer op deze plaats gelegen dijk in het ambacht Cool, die al in 1358 onder de naam ‘s-Gravendijkwal voorkomt. De dijk, gelegen ten oosten van het Middelland die later ook wel Dijkwal wordt genoemd, is misschien onder graaf Floris V aangelegd.
Verschillende leden van het Rotterdamse geslacht Volmarijn waren kunstschilder: Hendrick Crijnen Volmarijn en zijn zoons Quirijn (Crijn), +1645, en Leendert, +1649. Zie ook Schilderstraat.
De fotograaf is Willem Vermeer en de foto komt uit het Stadsarchief Rotterdam. De informatie komt eveneens uit het Stadsarchief Rotterdam.
Met medewerking van Rotterdam van toen